Кожен громадянин України має право на отримання закордонного паспорта. В нормативно-правових актах, які регулюють питання оформлення і видачі закордонних паспортів, вживається назва "паспорт громадянина України для виїзду за кордон", або скорочено - ПГУВК.
у територіальних підрозділах Державної міграційної служби України;
у регіональних підрозділах Державного підприємства «Документ».
у Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» у Стамбул, Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Гданську, Празі та Братиславі (перелік та географія Центрів постійно доповнюється та змінюється; більш детально за посиланням: https://pasport.org.ua/centers).
Послуга оформлення закордонного паспорта є наразі з-поміж тих, що мають найбільший попит серед громадян України за кордоном.
Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років.
Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.
закінчення строку дії паспорта;
зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).
Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.
Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.
При зверненні до Посольства України в Турецькій Республіці виготовлення паспорта триває до трьох місяців. Водночас просимо з розумінням ставитись до можливих затримок із доставленням паспортів з України до країни Вашого перебування/проживання в умовах воєнного стану.