• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Türkçe
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 13 жовтня 2022 року о 16:00

ПИТАННЯ ГРОМАДЯНСТВА

1. Як зареєструвати дитину громадянином України, яка народилася в Туреччині?

Для набуття дитиною громадянства України подаються такі документи:

1. Відповідна заява від батька або матері дитини - громадянина України. Якщо батько (мати) – іноземець, копію його паспорта. 

2. Документ, що підтверджує громадянство України батька (мати) з копією його першої сторінки.

3. Свідоцтво про народження дитини видане компетентним органом Туреччини (формуль А, видається в Nüfus İdaresi). На оригінал свідоцтва необхідно поставити апостиль у Kayamakamlık.

УВАГА! 9 графа Формуля А (інформація про мати), прізвище та ім’я матері мають співпадати з даними в закордонному паспорті!!! Якщо мати змінювала прізвище, потрібно пред’явити формуль Б (свідоцтво про одруження). Оформлене так само як формуль А.

4. Переклад свідоцтва про народження на українську мову + нотаріальне засвідчення перекладу.

5. Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном

Консульський збір за набуття громадянства дитиною не стягується.

Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням не видаються!

УВАГА!

Під час подачі документів на реєстрацію дитини громадянином України необхідною є присутність лише одного з батьків-громадян України.

Присутність в Посольстві іноземців (батька/мати дитини), або їхній дозвіл на реєстрацію українського громадянства та оформлення біометричного паспорта не потрібні.


2. Довідку про реєстрацію дитини громадянином України за народженням було втрачено. Як отримати дублікат або повторний документ?

Якщо довідку було втрачено, то видачу повторної довідки або дублікату чинним законодавством не передбачено. Натомість органом видачі первинної довідки оформлюється довідка про проведену реєстрацію особи громадянином України за народженням.


3. Чи отримує громадянство України дитина, народжена за кордоном у змішаному шлюбі, якщо один з її батьків є громадянином України на момент народження дитини, і яка вже має іноземне громадянство?

Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження.


4. Інформація про виплати при народженні дитини

З питань виплати слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел. +38 (044) 289-66-89+38 (044) 226-24-45Факс +38 (044) 289-00-98Офіційне інтернет-представництво: http://www.mlsp.gov.uaEлектронна адреса: [email protected]

Додаткове джерело: https://m.znaj.ua/society/dopomogu-na-dytynu-v-ukrayini-skilky-zaplatyat-i-yak-otrymaty


 5. Які правові наслідки виявлення подвійного громадянства? 

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;

набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;

автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;

автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України. Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.


 6. Чи втрачається громадянство України автоматично при набутті громадянства іншої держави? 

Ні. Законодавством України не передбачена автоматична втрата громадянства України при будь-якій формі набутті громадянства іншої держави.


7. Чи можлива відмова від громадянства України? 

Ні, законодавством України відмова від українського громадянства не передбачена.


 8. Хто може порушити клопотання щодо виходу з громадянства України? 

Клопотання щодо виходу з громадянства України можуть порушити громадяни УкраїниОСОБИСТО, які отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном (в паспорті громадянина України для виїзду за кордон є дозвільний штам «Постійне проживання») та набули громадянство іншої держави, або мають гарантію того, що у разі припинення громадянства України, їм буде надано громадянство цієї держави.


9. Вихід з громадянства

Документи на оформлення виходу із громадянства України приймаються від осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон у встановленому законодавством порядку (у закордонному паспорті має бути штамп «Постійне проживання», проставлений компетентними органами України) та перебувають на постійному консульському обліку в Посольстві України.

Увага! Термін дії гарантії та паспорта має становити не менше року на момент подачі клопотання про вихід із громадянства.

https://turkey.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/withdrawal


10. Якщо я виходжу з громадянства разом з неповнолітньою дитиною, для неї потрібно заповнювати окрему заяву?

Дані про дітей мають бути внесені до блоку питань №2 Вашої заяви-анкети. Окрема заява-анкета на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків (коли батьки залишаються у громадянстві України або здійснили процедуру виходу з громадянства раніше). Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства за клопотанням одного з батьків.


11. Чи можливо подати клопотання про вихід з громадянства України на території України? 

Ні. Клопотання про вихід з громадянства України подаються до закордонних дипломатичних представництв чи консульських установ України за місцем постійного проживання особи.


12. Де можна подати клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном (ПНП)?

Дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордон можна отримати у відповідному територіальному органі Державної міграційної служби за місцем реєстрації в Україні.

Клопотання громадян України, які проживають за кордоном, щодо залишення на постійне проживання подаються до закордонних дипломатичних представництв та консульських установ України. 


13. Коли проставляється відмітка в паспорті "постійне проживання"?

Відмітка «постійне проживання» в паспорт громадянина України для виїзду за кордон вноситься виключно після здачі паспорта громадянина України до відповідного територіального органу Державної міграційної служби України (ДМСУ), зняття з реєстраційного обліку на території України та пред’явлення до закордонної дипломатичної установи відповідних довідок.

За умови оформлення виїзду на постійне проживання в територіальних органах ДМСУ – по завершенні процедури безпосередньо в ДМСУ.


ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ 

З 20 грудня 2016 року приймаються документи тільки на оформлення біометричного паспорта, обов'язково подаються відцифровані відбитки пальців рук. Відмова від внесення біометричної інформації до електронного носія законом більше не передбачена.

У Посольстві паспорт громадянина України (внутрішній), у тому числі у форматі пластикової картки ID, не видається!

Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку здійюснється виключно в Україні, за зареєстрованим місцем проживання або шляхом звернення до відповідного центру надання адміністративних послуг (https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni/vkleyuvannya-fotografij-do-pasporta-gromadyanina-ukrajni-pri-dosyagnenni-25-ta-45-richnogo-viku.html).

1. Які документи необхідно подати для оформлення паспорта дитині до 12 років?

1. 1 фото 10х15 (кольорова на білому фоні)2. Паспорт для виїзду за кордон (одного з батьків г-на України)+ копія3. Паспорт громадянина України (внутрішній) + копія 1,2 та 3 стор.

4.Нотаріально засвідчена згода від другого з батьків, якщо він є громадянином України на оформлення паспорта дитині. Або особиста присутність обох батьків при подачі документів. Якщо батько дитини іноземець - копія паспортного документу.5. Свідоцтво про народження дитини. Якщо воно видано в Туреччині, це формуль А, на оригіналі!!! необхідно поставити АПОСТІЛЬ, тільки потім перекласти на українську мову та нотаріально засвідчити + копія

УВАГА! 9 графа (інформація про мати), прізвище та ім’я матері мають співпадати з даними в закордонному паспорті!!! Якщо мати змінювала прізвище - потрібно пред’явити формуль Б (свідоцтво про одруження), оформлене так само, як формуль А.

6. довідка про громадянство України.7. підтвердження адреси місця проживання в ТР

Вартість оформлення паспорта для дитини 40 дол.США. Паспорт дитині до 16 років оформлюється на 4 роки.

Виготовлення паспорта до 3-х місяцівДіти, яким виповнилося 12 років здають відбитки пальців, тому їх присутність ОБОВ'ЯЗКОВА!


2. Які документи необхідно подати на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

1. 1 фото 10х15 (кольорова на білому фоні)2. Оригінал і копія закордонного паспорта3. Копія документів, які підтверджують легальний статус перебування в Туреччині (іkamet izni, çalışma izni, підтвердження адреси проживання)

4. Паспорт громадянина України (внутрішній) + копія 1,2 та 3 стор.Вартість оформлення паспорта 40+90 дол.США (УВАГА! 2 окремі проплати на 40 та на 90 дол.США!)

Виготовлення паспорта до 3-х місяців

Присутність обов'язкова! біометричний паспорт оформлюється з верифікацією відбитків пальців!


3. Втрата паспорта громадянина України для виїзду за кордон

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. Після отримання протоколу (довідки) з поліції про втрату паспорта, Ви маєте звернутися до Посольства України в Туреччині для оформлення Посвідчення особи на повернення в Україну (документ, який дасть Вам змогу безперешкодно повернутися в Україну).

1. Протокол з поліції.

2. Копія втраченого паспорта (у разі наявності).

3. Оригінал внутрішнього паспорта громадянина України (у разі наявності). Якщо є оригінал внутрішнього паспорта, документ може бути оформлений в той же день. Якщо немає консулом буде здійснена відповідна перевірка через компетентні органи України щодо підтвердження особи та належності до громадянства України.

Консульський збір складає 30 дол. США.

УВАГА!!! Якщо у Вас на руках є пластикова ID картка з чіпом з біометричними даними (паспорт громадянина України нового зразка), то з цим паспортним документом та протоколом з поліції про втрату закордонного паспорта Ви зможете безперешкодно виїхати з Туреччини до України.


4. Як порахувати кількість днів перебування в Туреччині, щоб не отримати штраф або депортацію?

http://www.e-ikamet.com/ru/prilozhyeniya/podschitat-dni

УВАГА! Рекомендуємо самостійно рахувати дні перебування в Туреччині. Для цього з дати першого в'їзду в Туреччину необхідно відрахувати 180 днів. За цей період Ви можете перебувати на території ТР не більше 90 днів. По закінченню 180 днів з моменту першого в'їзду почнеться новий відлік (нові 180 днів).


ІНШІ ПИТАННЯ

1. Які документи необхідно для оформлення свідоцтва про народження?

Для оформлення свідоцтва про народження:

1) в лікарні де народжували необхідно взяти довідку саме про факт народження дитини! на ОРИГІНАЛ!!!!!!! цієї довідки необхідно поставити АПОСТИЛЬ в каймакамлику, потім цю довідку перекласти на українську мову і нотаріально завірити.

2) Закордонні паспорти батьків г-н України + копія 1,2 стор+реєстрація (прописка)

3) внутрішні паспорти батьків г-н України + копії

4) свідоцтво про одруження + копія

Якщо ви не одружені і батько визнає дитину, то подавати документи необхідно разом з батьком.

Оформлення свідоцтва про народження безкоштовне!

Свідоцтво про народження оформлюється дітям, батьки яких є громадянами України, або народжених поза шлюбом.


2. Хочу одружитися з громадянином Туреччини, які потрібні документи?

Перелік документів необхідно дізнатись в турецькому РАЦСі (evlendirme dairesi) куди Ви плануєте подавати документи. Як правило, від громадян України необхідно подати наступні документи:

- заява про те, що на даний момент Ви не перебуваєте у шлюбі;

- свідоцтво про народження

На даних документах в Україні необхідно поставити АПОСТИЛЬ! Переклад на турецьку мову краще зробити в Туреччині та завірити у нотаріуса.

В Посольстві України можна оформити вищезгадану заяву (видається українською мовою)

Якщо немає апостиля на свідоцтві про народження, в Посольстві можна засвідчити його переклад, але це також необхідно з'ясувати в турецькому РАЦСі чи підходить їм завірення перекладу Посольством, а не свідоцтво з Апостилем.

Для оформлення заяви про те, що на даний момент ви не одружені подаєте:

  • закордонний паспорт + копія
  • свідоцтво про народження+копія
  • свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо раніше були одружені+копія
  • деконт про сплату 20 дол.США (оплата в банку, в Посольстві отримаєте реквізити)

Перелік документів на завірення перекладу свідоцтва про народження:

  • закордонний паспорт + копія
  • оригінал і 2 екземпляри перекладу свідоцтва про народження. Нотаріально засвідчувати не потрібно! Посольство засвідчує.
  • Деконт про сплату (від 20-40 дол.США)

Після Посольства дані документи необхідно буде засвідчити в Міністерстві закордонних справ Туреччини (м.Анкара).


3. Чи можу я проголосувати в Туреччині під час виборів в Україні?

На сьогодні чинним законодавством України забезпечено повною мірою можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.

Так, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

1) у будь який зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу):

особисто подати до Посольства заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру) (завантажити заяву 1 2);

звернутися особисто або надіслати документи поштою до Посольства для постановки на консульський облік  (завантажити заяву №18).

2) безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії Посольства заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.

Радимо при поданні заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі попередньо перевіряти своє включення до Реєстру та виборчу адресу. Дізнатися, чи включений громадянин до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Найдоступнішим шляхом включення виборця до Реєстру або зміни його виборчої адреси в Реєстрі є узяття на консульський облік.


4. Чи можу я укласти шлюб з іноземним громадянином в Посольстві України?

Ні, консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.


5. Проставлення штампу «Апостиль» на документах

Документи, які видані в Україні, завіряються штампом «Апостиль» в Міністерстві юстиції України або в Міністерстві закордонних справ України.

Документи, які видані компетентними органами Туреччини апостилюються відповідними турецькими Установами (Валілік, Каймакамлик)


6. Легалізація документів

Оскільки Україна та Туреччина є учасниками Гаагської конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, Посольство не виконує легалізацію документів, виданих українськими або турецькими органами.


7. Нотаріальне підтвердження підпису перекладача на документі, який подається до Посольства

З метою підтвердження підпису перекладача на документах, які надає заявник, необхідно щоб перекладач надав до Посольства документи, сертифікати тощо, які завірені відповідним чином та які підтверджують, що особа має права робити переклад з турецької на українську мову та навпаки.

У випадках, коли в Посольстві немає відповідних документів на перекладача, яким підписаний документ, завірити підпис останнього не вбачається можливим.


8. Довідка про підтвердження родинних зв’язків

Довідка про підтвердження родинних зв’язків видається на підставі копій паспортів громадянина України, паспортів громадян України для виїзду за кордон та свідоцтв про народження, а також на підставі документів щодо зміни прізвища, якщо воно змінювалось, осіб, чиї родинні зв’язки підтверджуються,

Підтвердженням родинних зв’язків з чоловіком/жінкою є завірене компетентними органами свідоцтво про шлюб.


9. Нотаріальне засвідчення копій актів цивільно-правового стану

Відповідно до українського законодавства копії актів цивільно-правового стану можуть бути нотаріально завірені дипломатичною установої України в Туреччині лише у випадку, коли вони завірені компетентним органом України (для Туреччини – штампом «Апостиль»)


10. Нотаріальне посвідчення довіреностей.

Довіреності посвідчуються на підставі заяви та надання документів осіб щодо яких стосується довіреність. Суми за посвідчення довіреностей, заяв тощо знаходиться в розділі «Тарифи консульського збору».


11. Оформлення/продовження паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення відомостей про дітей до паспорта

Порядок продовження паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення відомостей про дітей до нього законодавством України більше не передбачено!


12. Оформлення паспортів громадянам України, які проживали та зареєстровані в Автономній Республіці Крим.

Паспорти громадян України для виїзду за кордон громадянам України, які проживали та прописані на території АРК, можуть бути отримані як в дипломатичній установі, так і в будь-якому відділенні Державної міграційною служби України незалежно від місця реєстрації.


13. Небажання позбавлятися громадянства України осібами, які проживають на території АР Крим

Згідно з Законом України «Про громадянство України» громадянство України призупиняється тільки у випадку виходу з громадянства України, втрати громадянства України, а також на підставі, передбаченими міжнародними договорами України. Отримання громадянином України іноземного громадянства, без оформлення процедури виходу з громадянства України чи втрати громадянства України, не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України.


14. Яким чином можна приїхати в Туреччину з метою працевлаштування?

З метою працевлаштування в Туреччині необхідно звернутися до Посольства Туреччини в Україні або до Генерального консульства Туреччини в Одесі з клопотання про отримання робочої візи.

Серед наданих документів повинен бути дозвіл Туреччини на працевлаштування.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux