Україна відкрита для міжнародного туристичного співробітництва, яке віддзеркалює загальноєвропейські інтеграційні політичні та соціально-економічні процеси.
Рамкою для двосторонньої взаємодії між Україною і Туреччиною у сфері туризму є відповідна Угода між Урядом України і Урядом Турецької Республіки, підписана 30 квітня 1994 року.
У двосторонньому вимірі важливим напрямом співробітництва є постійний обмін інформацією щодо туристичних можливостей України та Турецької Республіки, участь зацікавлених установ та організацій двох країн у туристичних виставках, ярмарках та біржах, що проводяться на їх територіях, спільні інвестиційні проекти тощо. Сторони працюють над освітніми проєктами у сфері туризму та курортів, організацією стажування студентів відповідного профілю у готелях Туреччини.
Сторони також плідно співпрацюють у цій сфері й у рамках міжнародних організацій, зокрема Всесвітньої туристичної організації, ОЧЕС тощо.
За офіційними даними Міністерства культури і туризму Турецької Республіки, у 2022 році Україна увійшла до топ-20 країн за кількістю туристів, які відвідали Туреччину: країну відвідали 675 467 тис. громадян України, що на 67,21% менше, ніж у попередньому році (у 2021 році ТР відвідали 2,06 млн. громадян України, що на 106% більше, ніж у 2020 році). За результатами 2021 року, Україна увійшла до топ-10 серед країн за кількістю туристів до Туреччини. Водночас в Україні у 2021 році побували 246 тис. турецьких громадян. Враховуючи російську агресію проти України та дію військового стану в українській державі статистична інформація щодо турецьких громадян, які відвідали Україну в 2022 році, відсутня.
Збільшенню кількості туристів сприяла підписана в березні 2017 року двостороння угода про взаємні поїздки громадян за ID-картками, відповідно до якої громадяни України та Туреччини, які користуються паспортами у формі картки (ID), можуть перебувати без віз на території, відповідно, Туреччини та України строком до 90 днів протягом 180 днів.
До 24 лютого 2022 року щотижня між Туреччиною та Україною здійснювалося понад 180 рейсів. У 2019 році запущено рейси між Ізміром та Києвом, а також Бодрумом та Києвом. Крім того, туристи користуються наземним та морським транспортом. Так, розпочато пряме пасажирське паромне сполучення з Чорноморська (Україна) до Хайдарпаша (Туреччина). Під час карантину у зв’язку з поширенням у світі коронавірусу COVID-19 та скасування всіх міжнародних рейсів українці можуть дістатися Батьківщини завдяки паромній лінії Карасу (Туреччина) – Чорноморськ (Україна).
Місто Стамбул та Середземноморське узбережжя залишаються найбільш популярними напрямками поїздок українців. З 2018 року спостерігається значне зростання кількості туристів також до Каппадокії, Гьобеклітепе, Даламана, Мармариса, Бодрума, Фетхіє та Датчі. Останнім часом став популярним і релігійний туризм. На території Туреччини є багато місць, пов’язаних з історією християнства. Крім того, розвивається спортивний туризм. Зокрема, команди з футболу, велоспорту та гімнастики організовують свої тренувальні табори на спеціальних базах у Туреччині. Українські громадяни відкрили для себе Туреччину й у плані медичного туризму.