• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Türkçe
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і Туреччиною
Опубліковано 13 жовтня 2022 року о 13:01

Співробітництво між Україною і Туреччиною в культурно-гуманітарній сфері здійснюється на основі Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузі культури від 27 листопада 1996 року та Програми співробітництва між Урядом України і Урядом Турецької Республіки від 22 грудня 2011 року.

За останні роки українсько-турецьке співробітництво в галузі культури набуло значного розвитку не лише на офіційному рівні, але й на рівні культурно-митецьких інституцій та прямих контактів.

Україна представлена в Туреччині у різних сферах мистецтва: кінематографу, анімації, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, скульптури, народного та сучасного танцю, кулінарного мистецтва тощо.  При цьому акцент робиться не лише на  популяризації українського культурного надбання та традицій, але й на ознайомленні турецької громадськості з сучасним українським мистецтвом.

У Туреччині проводяться концерти українських виконавців, виставки українських митців, презентації, наукові лекції, круглі столи, покази колекцій українських дизайнерів тощо. Щороку представники українських мистецьких колективів та окремі виконавці беруть участь в міжнародних конкурсах та фестивалях в ТР. Україна долучається до низки міжнародних музичних та кінофестивалів, що проводяться в Туреччині.

В умовах нових реалій, пов’язаних з війною в Україні, Посольство намагається зберегти позитивну динаміку роботи на цьому напрямку. У 2023 році Посольство проводило активну інформаційно-роз'яснювальну роботу та заходи публічної дипломатії, спрямовані на донесення об’єктивної інформації про вторгнення Росії на територію України та забезпечення позитивного іміджу нашої держави в Туреччині.

До роковин початку повномасштабної війни та окупації Криму, у пам’ять за загиблими у війні та жертвами руйнівного землетрусу в Туреччині вперше в Анкарі було проведено спільний молебень мусульман та християн. Також, Посольством спільно з Асоціацією дружби Туреччина-Україна під час священного для мусульман місяця Рамазан було проведено вечерю розговіння (іфтар) на 1200 осіб для людей постраждалих під час землетрусу в м. Кахраманмараш.

Важливим напрямком діяльності ПУ було проведення благодійних акцій на підтримку України. Так, 28 вересня Посольством було організовано благодійний захід на підтримку відновлення Ізюмської лікарні в Харківській області.

Велика увага приділялася спільній роботі з іншими посольствами європейських країн в ТР. Посольством спільно з Посольством Литви та Польщі, за підтримки французького інституту в Стамбулі та Ізмірі було організовано показ документального фільму Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс-2». 9 травня Посольство долучилося до організації відзначення Дня Європи в Анкарі, презентувавши на прийнятті традиційні українські страви. 13 липня спільно з Посольством Німеччини в Анкарі Посольством було організовано концерт української співачки та композиторки Ганни Гринівої.

Посольством, спільно з Українською спілкою в Анкарі було організовано покази низки українських фільмів «Щедрик», «Область Героїв», документальні фільми в рамках проєкту “Culture vs War” та мультфільм «Мавка. Лісова пісня» українською мовою.

Окрім заходів, які посольство провело за спонсорську підтримку або спільно з іншими посольствами, протягом звітного періоду посольством також було виконано всі проєкти в рамках плану заходів МЗС на 2023 рік із реалізації бюджетної програми 1401110 в частині «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України». Одним з найбільших таких проєктів, було проведення Днів Української культури в Туреччині, в рамках яких протягом жовтня-листопада в Анкарі на Міжнародному театральному фестивалі ETHOS, а потім і в мм.Анталія та Аланія «Перший театр» (м.Львів) представив виставу "Джереґеля. Дівич-доля". Також, 4-11 листопада в Анкарі відбулася благодійна виставка «Горизонти», де було представлено 60 творів живопису 34-х художників з різних міст України. Зібрані кошти від продажу картин будуть витрачені на оплату стипендій для студентів з прифронтових регіонів України.

Протягом року Посол провів низку лекцій для майбутніх дипломатів в провідних університетах країни перебування – Бількент (Анкара), Бахчешехір (Стамбул), Хаджи Байрам Велі (Анкара), а також в низці центрів досліджень ТР .

Посольство продовжує роботу над наповненням «Української книжкової полички» в Національній бібліотеці при Офісі Президента ТР, а також на постійній основі надає книги українською мовою для бібліотек при українських спілках в ТР. Також, в цьому році Посольство за підтримки Міжнародної організації тюркської культури видало та презентувало збірку «Кобзар» Шевченка турецькою мовою.

Велика увага приділялася розширенню присутності ПУ в соціальних мережах, де на регулярній основі українською, турецькою та англійською мовами публікувалася інформація про події в Україні, двосторонні відносини, діяльність ПУ, новини громади, коментарі, відео тощо. Посольство долучалося до всіх інформаційних компаній, які були надіслані Центром. Також, в рамках бюджетної програми 1401110 в частині «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України» було підтримано відкриття Youtube каналу турецькою мовою журналістки Гульсум Халілової та подальша робота сайту «Дзеркало України», який поширює актуальну інформацію про ситуацію в Україні турецькою та українською мовами.

У тісній співпраці з українською та кримськотатарською громадами було проведено заходи з відзначення пам’ятних дат, зокрема Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, Дня Соборності, Дня конституції.

25  листопада, в церкві Святої Марії при Посольстві Ватикану в ТР за ініціативи Посольства та за участі української та кримськотатарської громад  було проведено службу за жертвами Голодомору 1932-33 років, а також відкрито тимчасову виставку "Незасуджений геноцид українців" про минуле і сьогодення України, яку підготував Музей Голодомору.






Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux